Porselen Laminalar

Kişilerde diş eksikliği hem ağız sağlığı hem de estetik görünüm açısından büyük önem taşır. Estetik diş hekimliği halk arasında yaprak porselen olarak da bilinen porselen laminalar, kompozit laminalar, gülüş tasarımı, bonding uygulamaları, diş beyazlatma, recontouring ve inley – onley uygulamalarını içerir.

Estetik diş hekimliğinde uygulanan protetik diş tedavisinde ise kişinin eksik olan dişinin veya dişlerinin yerine aynı işleve sahip ve estetik görünüme katkı sağlayan yeni diş uygulanması amaçlanır. Protetik diş tedavisinde, mevcut dişlerin üzerine sabit kuron ve köprüler yapıştırılır veya hareketli protezler kullanılır. Bu tedavi yönteminde hastaya implant uygulanması durumunda hareketli protez ve sabit protez alternatifleri değerlendirilir.

Porselen Laminaların Görünümü Neden Daha Estetiktir?

İnce bir yapıya sahip olan porselen laminalar doğal diş minesi gibi şeffaftır. Üzerine ışık vurduğunda yansıma yapmaz. Şeffaflığı sayesinde parlak bir görünüme sahiptir.

Porselen Laminaların Avantajları Nelerdir?

  • Porselen lamina yapımında dişin yüzeyinden çok az miktarda madde kaldırılır. Dişin tamamının küçültülmesine gerek yoktur.
  • Porselen laminaların rengi çay, sigara, kahve gibi dış etkenlerden değişmez.
  • İçeriğinde metal bulunmadığından zaman içinde diş etlerinde gri bir yansıma ortaya çıkmaz.
  • Saydam ve ince olmaları sebebiyle ışığı geçirirler. Bu sayede dişler tamamen doğal görünür.
Menü